Türkiye Yelken Federasyonu, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Ayvalık Belediyesi, Dikili Belediyesi ve Urla Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü işbirliği ile düzenlenen Türkiye Windsurf Ligi, Ayvalık Ayağı sona erdi.
23-26 Haziran tarihleri arasındaki yarışmanın ödül töreni 26 Haziran Saat 12:00’de yarışma alanı Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü’nde yapıldı. Ödül Törenine Ayvalık Kaymakamı N.Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve eşi Yasemin Gençer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cem Hamzaoğlu, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Süner, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan’nın yanı sıra Oyuncu, Manken, Surfçü Çağla Kubat Diaz ve Dünya Gençler Şampiyonu Fulya Ünlü ve elliye yakın sporcu aileleri birlikte katıldı.
            Yarışmada sponsorlara teşekkür belgelerini AYTUGEB(Ayvalık Turizmi Geliştirme Birliği) adına ve organizasyonun Ayvalık ayağı sorumlusu Ümit Özgültekin sundu. Yarışmada ödül alan sporculara protokol üyeleri kupalarını tek tek sundu.
Organizasyon sorumlusu ve sunuculuğunu üstlenen A. Zeki Leblebici ise bu organizasyonu otizmli çocuklarımız adına gönüllü olarak gerçekleştirdiklerini belirtti ve bu proje ile farkındalık yaratmak istediklerinin altını çizdi.

            Hakemlere teşekkür belgelerini sunan Başkan Gençer ‘’ Bu işlere gönül vermiş hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Bu yarışmayı geleneksekleştirceğiz. Çağla Kubat Diaz’ın eşi Jimmy bana Dünya Şampiyonlarını getirelim onları burada seyredelim dedi, İnşallah hep birlikte göreceğiz diyorum’’dedi.

            Konuşmasını yapmak üzere ve Genç Master ödüllerini vermek üzere Kaymakam N.Kemal Nazlı sahneye çağrıldı. Kaymakam Nazlı’’ Bu organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum ve Ayvalık'ı sevmiş olmanızdan dolayı da mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Bundan sonraki yarışmalarda ne yapılması gerekiyorsa elimizden gelen desteği vermeye hazırız’’dedi.

            Oyuncu Manken ve Surfçü Çağla Kubat Diaz konuşmasında,Ayvalık Belediyesi ve hakem heyetine emeklerinden dolayı teşekkür etti ile artık Ayvalık’ı takvimimize ekleyeceğiz. Bana hoş duygu anlar yaşatan Fulya Ünlü’ye ve ailesine teşekkür ediyorum diyerek görüşlerini ifade etti.