Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yıldönümü Ayvalık ilçemizde törenlerlekutlandı.

        Saat 10.00’da İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Sarımsaklı’da bulunan Polis MoralEğitim Merkezi Müdürlüğü’nün çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasıylabaşlayan törensaygı duruşu ve istiklal marşının bir ağızdan okunmasıylasürdü.

        TörendeAyvalık Kaymakamı Namık Kemal NazlıAyvalık Belediye BaşkanıRahmi GençerGarnizon Komutan Vekili Cem YayCumhuriyet Başsavcı VekiliTayyar AdanurSarımsaklı Polis Moral Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Kenan  Özdemirdaire amirlerisiyasi partiler ve ilçede faaliyet gösteren sivil toplumkuruluşlarının temsilcileripolis memurlarıyla çok sayıda vatandaş hazırbulundu.

            Törende konuşan Ayvalık İlçe Emniyet Müdür Vekili Aytekin KantıkTürkhalkının sevgi ve güvenini kazanmış Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluşyıldönümünü kutlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

          BAŞARILI POLİS ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITILDI

          Emniyet Müdür Vekili Kantık’ın konuşmasının ardından; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve Cumhuriyet Savcısı Tayyar Atanur tarafından polis ailelerinin sportif ve eğitim alanlarında derece elde eden çocuklarına çeşitli hediyeler verildi.

          Çelenk töreninin akabinde; İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki resmi araçların geçişinin ardından ise; protokol ve törene katılan vatandaşlara Merkez Polis Karakolu bünyesindeki polis lokalinde çeşitli ikramlarda bulunuldu ve tebriklerin kabul edilmesiyle etkinlikler sona erdi.

İSAY2 Galeri