Geçtiğimiz yaz çıkan yangında zarar gören Küçükköy Mahallesi YoncalarMevkisinde oluşturulan dikim alanında gerçekleştirilen etkinlikte protokol ilk etapta200 fıstık çamı fidanını toprakla buluşturdu.
Kaymakam Namık Kemal Nazlı,  amacın çevreye olumlu bir katkı sağlamakolduğunu ve sağa sola çekmeksizin tamamen insancıl bir görev olarak gördükleriniifade etti.
        İçinde bulunulan haftanın ormancılık ve nevruz haftası olduğunu belirtenAyvalık Kaymakamı Nazlı“Ağaç dikme faaliyetini daire müdürlerive çalışanlarıylagerçekleştirdikYaklaşık 5 hektarlık alanda ağaç dikimi söz konusuBurada biz 150fidan diktik” dedi.
        Orman İşletme Şefi Osman Bayrak’ta Bu gün sabahtan itibaren 200 fidandiktikEtkinliklerimiz devam ediyorToplamda 5 hektar alanımız varBurada dikimtamamlandığında toplam fidan sayısı bin 350’yi bulacak. Bunun haricinde biz vatandaşlara orman haftası olması sebebiyle dağıttığımız ücretsiz fidanlarımız da var. Armutçuk pazarında, Ayvalık merkezde, Sarımsaklı, Altınova ve Gömeç ilçesi pazarında toplam 4 bin 300 fidanı vatandaşa ücretsiz dağıttık. Dağıttığımız fidanlarımız fıstık çamı. Fıstık çamı dağıtmamızın sebebi yöreye duyarlı ve ekolojisine sahip bir ağaç. Bir de ekonomik değeri olması sebebiyle vatandaşlara dağıttık. Vatandaşlarımızdan çok talep var. Nisan ayının 10’ine kadar dağıtacağımız ve dikeceğimiz toplam fidan adedi 10 bini bulacak” ifadelerini kullandı.
         Ağaç dikim törenine Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Garnizon Komutanı Personel Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Faruk Özdemir, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, gönül elçileri ve diğer daire müdürleri ile çalışanları katıldı. 
İSAY2 Galeri