Cunda Uygulama Oteli’nde  Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ilçede bulunan kamu kurumları müdür ve amirleri ile kaynaşma ve tanışma kahvaltısında bir araya geldi.

            Kahvaltıda konuşan Kaymakam Namık Kemal Nazlı; “Burada sizleri bir araya getirmemin nedeni hem tanışmanız hem de varsa sorun ve önerilerinizi yüz yüze görümek, vatandaşa en iyi en güzel hizmeti nasıl verebiliriz sorusuna yanıt aramaktır. Kurum amirleri, birbirleri ile işi olsun olmasın birbirlerini tanımalıdır. Bu nezaket gereğidir. Sizler kapınıza gelen vatandaşları en iyi şekilde dinleyin ve kanunlar çerçevesinde çözümler üretin. Aynı zamanda personelinize de gelen vatandaşlara en iyi şekilde güler yüzle hizmet etmelerini söyleyin. Vatandaşın memnuniyeti bizim için en önemli husustur. İşlemlerin hızlı yürümesi için kanuni zorunluluk olmayan durumlarda sizlere imza yetki devri yapabilirim. Bu amaçla sizlere imza yetkileri yönergesi gönderdim. Yönergeyi inceleyin ve gözümüzden kaçan veya yararlı olduğunu düşündüğünüz konularda yetki isteyin. Ben bu konuda her zaman yardıma hazırım. Şu anda benim gözlemlediğim Ayvalık İlçemizin en büyük eksikliği tüm kurumları içine alacak bir hükümet konağının olmamasıdır. Vatandaş evrağını tek binada tamamlayıp ayrılması lazım. Hükümet konağı için araştırmalara başladım. Bu konuda sizlerinde desteğinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Elinizde kurumunuza tahsisli ancak kullanılmayan arsa var ise bildirin.” Dedi.

            Toplantıda kendilerini tek tek tanıtan daire amirleri bu güzel ortamı hazırlayan Kaymakam Namık Kemal Nazlı ve eşi Gülçin Nazlı’ya teşekkür ederek, en azından ayda bir kez benzer toplantıların yapılmasını talep ettiler.

İSAY2 Galeri