Kısa adı GYODER olan Gayrimenkul Yatırım Ortaklı Derneği zirvesiiçin Balıkesir’e gelen Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcımız Sayın  AliBabacanziyaret programı kapsamında Balıkesir’in turizm cenneti İlçemizi’de gezdi.
         İlçemize gelen Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcımız Sayın AliBabacan’ı Balıkesir Valimiz SAyın Mustafa Yaman ile Balıkesir Büyükşehir BelediyeBaşkanı Sayın Ahmet Edip Uğurİlçemiz Kaymakamı Sayın Namık Kemal Nazlı,Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Avcıİlçe Jandarma Komutanı FarukÖzdemirAk Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp ve ilçe yöneticileriyleAyvalıkŞoförler Odası Başkanı Aziz Ciddi tarafından karşılanan Başbakan Yardımcısı AliBabacan’a vatandaşların da ilgisi yoğun oldu.
         Burada vatandaşlarla sohbet edip, onlarla hatıra fotoğrafları çektirmeyi ihmal etmeyen Başbakan Yardımcımız Sayın Ali Babacan’a Bursa’dan Ayvalık’ı ziyaret etmek için geldiği öğrenilen bir gurup kadın kendi elleriyle yaptıkları kurabiyelerden ikram etti. Kadınların yaptığı kurabiyenin tadına bakan Başbakan Yardımcımız Sayın Ali Babacan, bir vatandaşın yeni doğan bebeğini de kucağına alarak basın mensuplarına poz verdi.
         Şeytan Sofrası’ndaki müthiş doğal güzelliğinden oldukça memnun ayrıldığı gözlenen Başbakan Yardımcımız Sayın Ali Babacan ve beraberindekiler daha sonra Ayvalık’ın bir başka cenneti olarak nitelendirilen Ortunç Koyu’ndaki bir otelde akşam yemeği yedikten sonra İlçemizden ayrıldı.
 
İSAY2 Galeri