23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ayvalık´ta coşkuyla kutlandi. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Ataturk´ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ayvalık´ta tüm coşkusuyla kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ayvalık´ta coşkuyla kutlandi.
        Saat 9.30´da Cumhuriyet Meydanı´nda başlayan Çelenk sunma töreninin ardından kutlamaların yapılacağı Sakarya Ortaokuluna geçildi.  İlce Kaymakamı Sayın Namık Kemal Nazlı, garnizon komutanı Sayın Aydın Nazlı,  Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, daire amirleri, veliler ve öğrencilerin katıldığı kutlama torenine Karadağ büyükelçisi Branko Miliç ve beraberindeki heyet de onur konuğu olarak katıldılar. 
 
     Sakarya Ortaokulu müdürü Hidayet Kaya günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. İlçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından Anaokulu gösterileri, halk oyunu gosterileri ve öğrencilerin sunduğu koro ve oratoryo gosterileri ile devam eden programda Ayvalık´ta görev yapan müdür yardımcılarından Polat Erken,  Selda Aslan ve Mesut Arıkan´ın sunduğu mini konser izleyicilerden buyuk alkış aldı. Uluslararasi halk dansları kapsamında ülkemize gelen Hindistan halk danslarının sunduğu gösteri de izleyicilerin beğenisini topladı. Katılımcılara sunulan lokma ikramıyla program sona erdi.
İSAY2 Galeri