ATAMIZI SAYGI VE MİNNETLE ANDIK
Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78. yılında Ayvalık’ta iki anma töreni düzenlendi. Saatler tam 9'u beş geçe sirenler çaldı ve 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde Sakarya Orta Okulu tarafından hazırlanan ikinci törende ise Ulu önderi anmak kadar anlamak gerektiğine vurgu yapıldı.
Kaymakam Namık Kemal Nazlı, İlçe Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, kurum amirleri, okul müdürleri, gaziler ile askeri ve sivil erkanın katıldığı tören 08.45’te başladı.
            Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören öncesi vatandaşlar, ellerindeki çiçeklerle Ata’nın anıtını çiçek bahçesine dönüştürdü. Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığına ait çelenklerin Atatürk anıtına sunumunun ardından Saatler tam 9'u beş geçe sirenler çaldı ve 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşının okunmasının ardından meydandaki tören tamamlandı. Sakarya Orta Okulu’nun hazırladığı ikinci tören İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde saat 09.45’te saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
            Okul Müdürü Polat Erken’in Konuşmanın ardından Sosyal Bilgiler Öğretmeni Metin Poyraz tarafından hazırlanan Atatürk konulu slayt gösterisi izlendi. Resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Tören okulun Türkçe Öğretmenleri Arzu Metin, Dilek Gökaşan, Kayhan Karataş, Müzik Öğretmeni Oya Günal ve Huriye Kara tarafından hazırlanan 'Sönmeyen güneşimiz Atatürk' adlı gösteri ile sona erdi.
İSAY2 Galeri